//=$this->title?>
![](/erga/thumbs/uploads_3be2965a-ed2d-4889-9ab8-e9a719177eb3_1140x740.jpg)
Συντήρηση Οδού από Ν.Ε.Ο. Πατρών - Πύργου προς Περιστέρι, ΒΙΠΕ και ΧΥΤΑ Φλόκα
Η μελέτη του παρόντος έργου αφορά εργασίες άρσης επικινδυνότητας λόγω καθιζήσεων –κατολισθήσεων – διαβρώσεων του ασφαλτικού τάπητα κυκλοφορίας ή των πρανών της οδού, επουλώσεις λάκκων με ασφαλτόμιγμα, εργασίες αποκατάστασης της βατότητας, σήμανσης και τοποθέτησης ή τυχόν αντικατάστασης κατεστραμμένων στηθαίων ασφαλείας, εργασίες αποκατάστασης ή συμπλήρωσης - επέκτασης τεχνικών έργων, τμηματικά και όπου χρειαστεί στο συνολικό μήκος του εν λόγω οδικού άξονα.
Προϋπολογισμός: 1.800.000,00 €
Στόχοι/Οφέλη: Οι εργασίες αποσκοπούν στην επαναφορά της οδού στην αρχική της κατάσταση χωρίς καμία τροποποίηση των χαρακτηριστικών της.
Κωδικός Σ.Α.: 2014ΕΠ50100004