//=$this->title?>
![](/erga/thumbs/uploads_8db2e480-4af5-4620-beec-db310e69e80e_1140x740.jpg)
Συντήρηση επαρχιακών οδικών τμημάτων πρώην επαρχίας Τριχωνίδας
Το έργο αφορά στην συντήρηση των επαρχιακών οδών της πρώην επαρχίας Τριχωνίδας Νομού Αιτ/νίας. Οι Ε.Ο είναι ασφαλτοστρωμένες, παρουσιάζουν όμως διάφορα προβλήματα (λάκκους, τοπικές καθιζήσεις, καταπτώσεις, έμφραξη και φθορά τεχνικών έργων απορροής ομβρίων, έλλειψη οριζόντιας και κατακόρυφης σήμανσης κ.λ.π.).
Προϋπολογισμός: 542.292,72€
Στόχοι/Οφέλη: Στόχος του έργου είναι η βελτίωση του δρόμου και η άρση της επικινδυνότητας