//=$this->title?>
![](/erga/thumbs/uploads_a97fbcdf-301f-41d1-b7ca-269c82c4c157_1140x740.jpg)
Ανέγερση 4ου Δημοτικού Σχολείου Μεσολογγίου
Κατασκευή διώροφου κτιρίου με στέγη συνολικού εμβαδού 1.970,68 τ.μ. για την κάλυψη στεγαστικών αναγκών του 4ου Δημοτικού Σχολείου Μεσολογγίου. Στο συγκρότημα περιλαμβάνονται : 7 αίθουσες διδασκαλίας, βιβλιοθήκη , εργαστήρια , γραφεία, αίθουσα πολλαπλών χρήσεων ,χώρος εστίασης, αποθηκευτικοί και βοηθητικοί χώροι.
Προϋπολογισμός: 1.619.955,12 Eυρώ
Στόχοι/οφέλη: Πρόκειται για ένα σχολικό συγκρότημα, η δημιουργία του οποίου ανταποκρίνεται με τις καλύτερες προϋποθέσεις στις ανάγκες της σύγχρονης εκπαίδευσης και της διεύρυνσης της Παιδείας.