Τους προσκεκλημένους καλωσόρισε σε άπταιστα ελληνικά ο δημιουργός Andrea Valleri. Τον συντονισμό και την παρουσίαση της εκδήλωσης είχε αναλάβει η φιλόλογος Σόφη Λαναρά. Οι επισκέπτες είχαν την ευκαιρία κατά τη διάρκεια της ξενάγησής τους να συζητήσουν, αλλά και να υποβάλλουν τις ερωτήσεις τους στον δημιουργό.
Να σημειωθεί ότι στο χρονικό διάστημα της πραγματοποίησης της έκθεσης ο Andrea Valleri θα βρίσκεται στον εκθεσιακό χώρο προκειμένου να μοιραστεί σκέψεις και απόψεις με τους επισκέπτες και ειδικά τους νέους ανθρώπους και καλλιτέχνες που επιθυμούν να μυηθούν στην τεχνική και στη φιλοσοφία της «pop art».
Η εν λόγω έκθεση πραγματοποιείται στο πλαίσιο της συνεργασίας του Τομέα Πολιτισμού της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας με τις δράσεις του Ευρωπαϊκού Προγράμματος των Creative Huds Greece-Italy.
Η έκθεση είναι ανοικτή στο κοινό έως και το Σάββατο 27 Αυγούστου του 2022, καθημερινά, από τις 11:00 -13:00 και 20:00 -22:00 μ.μ..